Preskočiť na obsah

Šport

Šport mal v obci tradíciu len vo futbale. Svoju históriu začal v Domaňovciach roku 1932. V tomto roku totiž priniesol do dediny prvú futbalovú loptu Pavol Roch. V roku 1938 založil futbalovú jedenástku. Organizovaná nikde nebola, nemala ani poriadne futbalové ihrisko. Hrali sa len priateľské zápasy. Najväčšie úspechy v okresných súťažiach boli v rokoch 1970-1982. V troch družstvách bolo až 120 členov: dospelých, dorastencov a žiakov. Telovýchovnú jednotu „Družstevník“ Domaňovce od roku 1961 podporovalo JRD.

Kratšie trvanie mali športové oddiely turistiky a stolného tenisu, no v roku 2015 bol obnovený turistický klub v obci Domaňovce. Ďalším predpokladom športového ducha obyvateľov obce Domaňovce je aj opätovné fungovanie športu v stolnom tenise. 
 

Stolný tenis

Stolný tenis sa v obci po prvýkrát začal hrávať v 80-tych rokoch. Do súťaže bolo prihlásené družstvo mužov s týmito hráčmi: Ján Gonda, Štefan Duľa, Jozef Duľa, Jozef Ruman, Ing. Martin Kočiš, Ing. Marián Grzyb, Peter Ružbacký.

Po necelých 4 desaťročiach sa vracia súťažný stolný tenis späť do obce Domaňovce. Veľkým štartovacím mostíkom bolo každoročné usporiadanie „Memoriálu Ing. Martina Kočiša“, ktorý sa pravidelne koná začiatkom nového roka a teší sa veľkému záujmu. Začiatkom roku 2016 to už bude jeho 5.ročník. Napriek tomu až 31.08.2014 sme prihlásili do súťaže stolnotenisový oddiel klubu ŠK 1951 SNV Domaňovce, ktorý riadi ObSTZ (Oblastný stolnotenisový zväz Spiš).

Aktívni hráči:

Z ľava: Ján Lukáč, ml., Marek Ruman, Rudolf Topoli, Miroslav Farkašovský, Marek Geletka, Matej Roch, Ján Lukáč, st.

Pôsobenie stolnotenisového klubu môžete sledovať na stránkach www.dugi.sk a www.vsstz.sk alebo sa prísť osobne pozrieť na domáce zápasy.